Dlaczego kuchnia na wymiar to dobry wybór?

Meble kuchenne na wymiar, choć zazwyczaj droższe od gotowych mebli sklepowych, oferują zdecydowanie więcej możliwości.

Kuchnia na wymiar odzwierciedlająca nasz gust i preferencje, to marzenie wielu z nas. Szeroka oferta mebli na wymiar skierowana jest dla osób, które potrzebują kuchni w pełni dopasowanej do swoich potrzeb i przyzwyczajeń. Meble kuchenne na zamówienie to komfort na który decyduje się coraz więcej osób, a to za sprawą ich wielu niewątpliwych zalet.

 1. Wybór należy do Ciebie!

Kuchnia na wymiar to kuchnia stworzona według Twoich upodobań! Bardzo ważną zaletą kuchni na wymiar jest to, że mamy możliwość ustalenia czy dana szafka ma być wąska, szeroka, zawierać półki, czy szuflady. Możemy w ten sposób dopasować wszystkie kuchenne elementy do naszych potrzeb oraz przedmiotów, które chcemy tam przechowywać. W przypadku mebli na wymiar, masz wpływ na większość aspektów, takich jak kolor i struktura frontów, blatów, dobór systemów i wszystkich użytych materiałów.

 1. Praktyczne systemy i rozwiązania

Wybór dobrej jakości systemów i rozwiązań do kuchni będzie możliwy przy zamówieniu kuchni na wymiar. Rynek oferuje mnóstwo funkcjonalnych rozwiązań, spośród których możemy wybrać te najbardziej potrzebne i przydatne.

 1. Zabudowa pod sufit

Wysoka zabudowa pod sufit pojawia się coraz częściej w projektach i wizualizacjach. Jest to efekt coraz większej liczby przedmiotów, które muszą znaleźć swoje miejsce oraz maksymalnego zagospodarowania przestrzeni. Zabudowę pod sufit otrzymamy jedynie w przypadku zastosowania mebli na wymiar.

 1. Rodzaj szafek górnych

Szafki górne mają obecnie bardzo wiele odsłon. Istnieje kilka rodzajów szafek górnych. Szafki mogą być otwierane tradycyjnie, mogą być przeszklone, w poziomie, otwierane do góry, wąskie, szerokie oraz z użyciem wysokiej klasy zawiasów i wind. Wybierając meble kuchenne na wymiar, możemy wybrać takie szafki, które najbardziej odpowiadają nam stylem i funkcjonalnością.

 1. Zabudowa nietypowych pomieszczeń

Niestety nie każde pomieszczenie jest duże, przestronne, w kształcie kwadratu lub prostokąta, o równych ścianach. Urządzenie kuchni na poddaszu lub w pomieszczeniu posiadającym wiele wnęk z wykorzystaniem gotowych mebli sklepowych jest niemal niemożliwe. W takiej sytuacji, jedynym sensownym rozwiązaniem będzie zamówienie kuchni na wymiar.

 1. Zabudowa małych pomieszczeń

W przypadku małych kuchni ważne jest maksymalne wykorzystanie przestrzeni. Nie bez znaczenia pozostaje również wizualne, optyczne powiększenie pomieszczenia, które uzyskuje się poprzez wybór odpowiednich materiałów i kolorystyki.

 1. Zabudowa wszystkich urządzeń AGD

Niezwykle ważną rzeczą jest również możliwość zabudowy różnych urządzeń AGD. Zabudowa AGD jest bardzo funkcjonalnym i estetycznym rozwiązaniem w kuchni, a jednocześnie zapewnia swobodny dostęp do wszystkich urządzeń.

 1. Oświetlenie w kuchni

Zamawiając kuchnię na wymiar, możemy zdecydować się na zastosowanie oświetlenia. Punkty świetlne w kuchni stanowią nieocenioną wartość nie tylko ze względów estetycznych, ale przede wszystkim praktycznych.

 1. Niezawodne szuflady i cichy domyk

Szuflady, które stosuje się przeważnie w kuchniach na zamówienie mają nieocenioną wartość w stosunku do gotowych mebli sklepowych. Zastosowanie wysokiej klasy szuflad, zawiasów z domykiem oraz innych ułatwiających pracę okuć jest niestety droższe. Z tego też względu, kuchnie na wymiar są z reguły sporo droższe od gotowych, sklepowych zestawów.

 1. Spersonalizowana kuchnia

Pamiętać należy, iż wygląd, jakość i zastosowanie rozwiązań, które będą towarzyszyć naszej kuchni, zależy tylko od nas! W zależności od budżetu i naszych potrzeb, wybieramy takie rozwiązania i materiały, które nam odpowiadają pod każdym względem. Mamy wpływ na niemal wszystkie elementy, z których stworzymy całą kuchnię: fronty, blaty, uchwyty, systemy i materiały oraz całą kolorystykę. Mamy pewność, że kuchnia „szyta na naszą miarę”, będzie odzwierciedlała nas i nasze potrzeby.Największą zaletą kuchni na wymiar jest to, że jej wygląd i charakter zależy tylko od nas samych. Oznacza to, że mamy wpływ na to jak nasza kuchnia będzie wyglądać i jakie będzie posiadała funkcjonalności. Mamy więc pewność, że będzie w 100% dopasowana do naszych potrzeb i stylu życia.

 1. Zdecydowanie wyższa jakość

Meble sklepowe są produkowane masowo, fabrycznie, z nastawieniem na ograniczenie kosztów produkcji. Zastosowanie słabej jakości materiałów przekłada się na późniejsze użytkowanie kuchni. Meble na wymiar są składane ręcznie, z należytą uwagą, tak aby każde zamówienie było w 100% dopracowane. Nie może więc tu być mowy o porównaniu obu tych produktów – decydując się na kuchnię na wymiar musimy mieć świadomość poniesienia wyższych kosztów związanych z jej produkcją. Będą one jednak bardziej solidne i trwałe od mebli sklepowych. Jakość i efekt końcowy jednak jest nieporównywalny!

 1. Niestandardowe rozwiązania

Meble na zamówienie to również wiele niestandardowych rozwiązań, takich jak blat wchodzący w okno zamiast parapetu, nietypowe wymiary szafek, funkcjonalne szuflady pod zlewozmywakiem i piekarnikiem, czy wąskie wyciągi cargo.