L-57

Informacje

Opis

Projekt L-57 to niewielki, lecz pełen uroku dom parterowy z poddaszem użytkowym. Idealnie wpasuje się zarówno w górski, jak i leśny krajobraz. Prosta bryła zaplanowana na rzucie prostokąta będzie szybka i niedroga w realizacji, a także ekonomiczna w eksploatacji. Już na pierwszy rzut oka w projekcie zwraca uwagę rozległy taras okalający przednią i boczną ścianę budynku. Dzięki obszernemu zadaszeniu stanowiącemu przedłużenie dachu w postaci załamanych połaci będzie tu można spędzać czas nie tylko w ciepłe, słoneczne dni, ale także w czasie deszczu. Uroku całości dodają drewniane słupy wspierające zadaszenie oraz ozdobne balustrady nawiązujące do stylu góralskiego.

Ściany

  • domek wybudowany metodą szkieletowa – 194mm (20mm deska szalówka zewnętrzna + 150mm szkielet z dociepleniem + 12mm płyta OSB + 12mm płyta g-k). Od strony zewnętrznej domek można wykończyć szalówką grubszą jak również szalówką imitującą bal. Ściany wewnętrzne wykonane z płyta gipsowo-kartonowej, łazienki wykończone płytą OSB i płytą gipsowo-kartonową przygotowane gumą pod układanie płytek,
  • w domach stosowane jest dodatkowe uszczelnienie z folii wiatroizolacyjnej i foli paroizolacyjnej.

Podłogi

  • podłogi parteru- wylewki docieplone styropianem na których ułożone sa panele podłogowe lub podłogi drewniane. Na poddaszu podłogi drewniane grubości 28mm łączone na pióro-wpust lub panelowe układane na płycie osb ocieplone wełną minerlaną grubości 100mm.

Stropodach

  • ocieplony wełną mineralną na stelażu aluminiowym grubości 200mm od wewnętrznej strony wykończony boazerią grubości 20mm lub płytą gipsowo-kartonową od zewnętrznej pokryty blachdachówką lub gontem bitumicznym. Stropodach uszczelniony wiatroizolacją i folią paroizolacyjną.

Stolarka okienna i drzwiowa

  • Wszystkie okna zamontowane w domu z PCV koloru wybranego przez klienta ,
  • drzwi wewnętrzne drewniane z ościerznicą, drzwi wyjściowe drewniane 1 szt, drzwi tarasowe PCV.

Schody drewniane i balustrady wewnętrzne i zewnętrzne.

Całość konstrukcji impregnowana jest preparatem owado i grzybobójczym. Elewacja zewnętrzna zabezpieczona impregnatem, który stanowi doskonałą ochronę drewna przed czynnikami atmosferycznymi, a także grzybami i owadami. Kolor impregnatu jest wcześniej uzgodniony z klientem..