Leszek 2

Informacje

Opis

Domek drewniany szkieletowy, parterowy o wymiarach 5m szer., 6m dł. wys. 3,8m

powierzchnia użytkowa 23 m2

powierzchnia zabudowy 26 m2

Szkielet drewniany ścian, podłogi i elewacja zewnętrzna:

szkielet domku z drewna iglastego (jodła, świerk) o wymiarach 50x100mm ze ściankami działowymi na parterze również z drewna iglastego (jodła, świerk) o wymiarach 50x100mm. Drewno na konstrukcję sezonowane o wilgotności ok 18%, strugane czterostronnie.
Cała konstrukcja domku impregnowana preparatem owado i grzybobójczym.
Konstrukcja podłogi 50x150mm z drewna iglastego (jodła, świerk)

Dach:

pokrycie dachu płytą osb 3 wodoodporną grubości 12mm na których zostanie położony gont bitumiczny/blachodachówka/blachotrapez koloru brązowego wraz z obróbkami blaszanymi i orynnowaniem PCV. Przekrój: 100mm koloru ciemny brąz, (kolor dachu jak i orynnowania możliwy do zmiany w czasie budowy)

Okna i drzwi

montaż stolarki okiennej PCV (2×100/80cm 2×60/60cm 1×60/80cm). Okna pięciokomorowe z podwójną szybą, kolor jednostronny złoty dąb od zewnątrz, od strony wewnętrznej białe.
Drzwi zewnętrzne drewniane, dopasowane kolorystycznie do okien, drzwi wewnętrzne drewniane sosnowe. Do każdych drzwi zamontowane zamki i klamki.

Elewacja:

poszycie ścian zewnętrznych wykonane z deski elewacyjnej (jodłowej lub świerkowej), suszonej komorowo do wilgotności ok 18%, grubości 20mm i szerokości 130mm. Deska elewacyjna malowana dwukrotnie od zewnętrznej strony impregnatem. Pod deską elewacyjną umieszczone zostaną listwy dylatacyjne (wentylacja ścian) grubości 10mm malowane impregnatem oraz folia wiatroizolacyjna, która zapobiega wywiewaniu ciepła z wnętrza izolacji cieplnej, wypuszcza parę wodną na zewnątrz ścian, zabezpiecza materiał termoizolacyjny przed zamoknięciem, osadzenie parapetów zewnętrznych blaszanych koloru obróbek dachowych.
Na tarasie balustrada wykonane z drewna świerkowego lub jodłowego, a wzór balustrady uzgadniany jest z klientem w czasie budowy.

Podłogi:

podłoga parteru (salon, sypialnia, aneks kuchenny) wykonana z desek podłogowych świerkowych lub sosnowych nie lakierowanych grubości 30mm ułożonych na legarach drewnianych które stanowią konstrukcję podłogi pomiędzy którymi znajduje się ocieplenie z wełny mineralnej twardej grubości 15cm. Podłoga łazienki wykonana z płyt OSB grubości 18mm ułożonych na belkach drewnianych, które stanowią konstrukcję podłogi pomiędzy którymi znajduje się ocieplenie z wełny prasowanej twardej 15cm.

Instalacje:

instalacja kanalizacyjna wykonana wewnątrz budynku bez przyłączy zewnętrznych, instalacja ciepłej i zimnej wody bez „białego montażu” wykonana wewnątrz budynku bez przyłączy zewnętrznych. Instalacja wykonana z rur zgrzewanych pcv, instalacja elektryczna bez włączników i gniazd wykonana wewnątrz budynku bez przyłączy zewnętrznych ( instalacja elektryczna wykonana z przewodów poprowadzonych w peszlach samo-gaszących się, przewody do 750V.

Izolacja cieplna:

montaż izolacji cieplnej ścian zewnętrznych z wełny mineralnej grubości 10cm, montaż izolacji cieplnej stropu nad parterem lub w obrębie dachu z wełny grubości 10cm. Izolacja cieplna podłogi z wełny grubości 15cm. Izolacja akustyczna ścianek działowych z wełny grubości 10cm. Wełna mineralna stosowana do ocieplenia ścian zewnętrznych jak i do wygłuszenia ścian działowych i stropu. Dodatkowym elementem izolacji ścian, stropów i połaci dachowej jest zastosowanie foli paroizolacyjnej, która zabezpiecza przed dostawaniem się wilgoci z wewnątrz pomieszczeń do wełny mineralnej,

Schody

montaż schodów wewnętrznych strychowych o wymiarach 70x120cm.

Wykończenie ścian wewnętrznych:

wykończenie ścian i sufitów drewnem, czyli zamontowanie obić drewnianych z boazerii świerkowej lub jodłowej nie lakierowanej grubości 15mm i szerokości 90mm wraz z listwami wykończeniowymi (w zależności od wymagań). Ściany w łazience w obrębie kabiny prysznicowej wykonane z płyty OSB 12mm.
Parapety wewnętrzne nie lakierowane, drewniane.

Dodatkowe prace nie wliczone w kosztorys:

  • osadzenie gniazdek i kontaktów,
  • osadzenie skrzynki bezpiecznikowej
  • wykonanie okiennic wraz z montażem
  • lakierowanie wewnętrzne
  • wykonanie słupków betonowych pod domek.